deliaca stena PALACE 56dB
deliaca stena PALACE 56dB

Komfort, flexibilita, efektivita, bezpečnosť, design a jednoduché použitie – to sú oblasti, ktorým je pri konštrukcií naších stenových posuvných systémov venovaná najvyššia pozornosť. Všetky pohyblivé steny Parthos sú konštruované takým spôsobom, aby neboli potrebné vodiace lišty v podlahe. S manuálne ovládanými čapovými mechanizmami a s tlakovými rukávmi sú jednotlivé panely mezi podlahou a koľajnicou pevne zaistené. Táto kombinácia zaisťuje vytvorenie stabilnej a zvukotesnej steny. Pokiaľ sa týka usporiadania steny, výber medzi jednobodovým a dvojbodovým zavesením umožňuje rôzne spôsoby uloženia zložených stien, čo zvyšuje počet možných riešení. Naše poradenstvo v oblasti rozmerov a technických možností a vedenia priebehu výstavby sú zárukou rýchlej a bezproblémovej inštalácie, ktorú by mali prednostne vykonávať naše skúsené montážne týmy.

 • protihluková úprava až do 58dB
 • možnosť protipožiarneho prevedenia
 • celosklenné prevedenia
 • možnosť povrchovej úpravy podľa potrieb zákazníka

Výhody použitia deliacich stien

 • veľmi rýchle dispozičné zmeny interiéru
 • vysoká vzduchová nepriezvučnosť
 • vysoká úroveň dizajnu spracovania
 • rýchla a bezprašná montáž stien
 • súčasťou modulov môžu byť jednokrídlové alebo dvojkrídlové dvere
Palace 80

Palace 80 – je panelová stena so slabšou konštrukciou, ktorá vyhovuje súčastným funkčným požiadavkám na stabilitu a zvukovú izoláciu. Poskytuje Vám vynikajúcu hodnotu za vaše peniaze. Palace 80 je stena z pevných panelov, která bola navrhnutá s dôrazom na flexibilitu a ktorá môže byť prispôsobená celej rade špecifických usporiádaní interiéru. Panely o hrúbke 80 mm vyžadujú po zložení iba minimum priestoru. Špeciálnym prvkom u daného prevedenia je pojazdné zavesenie. Pojazdné prvky sú upevnené na hliníkovom nosníku, ktorý vodorovne prechádza panelom. Na druhej strane je tento nosník upevnený na hliníkových vertikálnych profiloch. Výsledkom je samonosná konštrukcia.

Základné charakteristiky
zvuková izolácia (Rw) od 36 do 44 dB stabilná a samonosná hliníková/drevená rámová konštrukcia najvyššia možná flexibilita prostredníctvom širokej škály usporiadania panelov priaznivá cena mimoriadne ľahké použitie vďaka ľahkej konštrukcií prakticky neobmedzený výber povrchových úprav vysoko odolný systém kolajníc a pojazdných prvkov.

Hmotnosť:  v závislosti od hodnoty dB: 20 ​​až 37 kg/m²

Palace 90

Palace 90 – je panelová stena so slabšou konštrukciou, ktorá vyhovuje súčastným funkčným požiadavkám na stabilitu a zvukovú izoláciu. Poskytuje Vám vynikajúcu hodnotu za vaše peniaze. Palace 90 je stena z pevných panelov, která bola navrhnutá s dôrazom na flexibilitu a ktorá môže byť prispôsobená celej rade špecifických usporiádaní interiéru. Panely o hrúbke 90 mm vyžadujú po zložení iba minimum priestoru. Špeciálnym prvkom u daného prevedenia je pojazdné zavesenie. Pojazdné prvky sú upevnené na hliníkovom nosníku, ktorý vodorovne prechádza panelom. Na druhej strane je tento nosník upevnený na hliníkových vertikálnych profiloch. Výsledkom je samonosná konštrukcia.

Základné charakteristiky
zvuková izolácia (Rw) od 37 do 45 dB stabilná a samonosná hliníková/drevená rámová konštrukcia najvyššia možná flexibilita prostredníctvom širokej škály usporiadania panelov priaznivá cena mimoriadne ľahké použitie vďaka ľahkej konštrukcií prakticky neobmedzený výber povrchových úprav vysoko odolný systém kolajníc a pojazdných prvkov.

Hmotnosť:  v závislosti od hodnoty dB: 31 ​​až 56 kg/m²

Palace 110

Palace 110 uspokojí najprísnejšie požiadavky kladené na mobilné steny. Vďaka hrúbke 110 mm steny Palace 110 poskytujú zvukovú izoláciu minimálne 37 dB až do 58 dB! Rôzne typy panelov v spojení s prakticky neobmedzeným výberom povrchových úprav vám umožňujú vytvoriť výnimočnú pohyblivú stenu. U Palace 110 môžu byť integrované napríklad sklenené otvory, jednoduché i dvojité dvere a rohové prvky.

Typy stien:

Palace 110: štandardné prevedenie s vertikálnym hliníkovým profilom prekrývajúcím okraje s cieľom poskytnúť optimálnu ochranu okrajov panelov.

Palace 110 I: vertikálny hliníkový profil je umiestnený tak, že po uzavretí steny niesú viditeľné. Týmto spôsobom je možné vytvárať hladké povrchy.

Palace 110 S: krycie vertikálne profily so samonosnou oceľovou rámovou konštrukciou, ktorá je vhodná pre otvory s výškou až 11 metrov.

Palace 110 F: špeciálny vertikálny hliníkový profil je upevnený vo vnútri konštrukcie vďaka čomu je zaistená odolnosť proti požiaru po dobu EI 2 30 a EI 260 minút.

Základné charakteristiky

 • zvuková izolácia (Rw) od 37 do 58 dB, odolná stabilná oceľová konštrukcia do výšky až 15 metrov
 • Palace 110 S najvyššou možnou flexibilitou, možnosť vytvorenia zakrivených koľajníc a stien k dispozícií s požiarnou odolnosťou EI 2 30 a EI 260 minút
 • Palace 110 F prakticky neobmedzený výber povrchových úprav vysoko odolný systém kolajníc a pojazdných prvkov
 • možnosť prevedenia s vloženým vertikálnym profilom

Hmotnosť:  v závislosti od hodnoty dB: 31 až 55 kg/m²

Palace XXL

Palace XXL – je panelová stena so slabšou konštrukciou, ktorá vyhovuje súčastným funkčným požiadavkám na stabilitu a zvukovú izoláciu. Poskytuje Vám vynikajúcu hodnotu za vaše peniaze. Palace XXL je stena z pevných panelov, která bola navrhnutá s dôrazom na flexibilitu a ktorá môže byť prispôsobená celej rade špecifických usporiádaní interiéru. Panely o hrúbke 80 mm vyžadujú po zložení iba minimum priestoru. Špeciálnym prvkom u daného prevedenia je pojazdné zavesenie. Pojazdné prvky sú upevnené na hliníkovom nosníku, ktorý vodorovne prechádza panelom. Na druhej strane je tento nosník upevnený na hliníkových vertikálnych profiloch. Výsledkom je samonosná konštrukcia.

Základné charakteristiky
zvuková izolácia (Rw) od 36 do 44 dB stabilná a samonosná hliníková/drevená rámová konštrukcia najvyššia možná flexibilita prostredníctvom širokej škály usporiadania panelov priaznivá cena mimoriadne ľahké použitie vďaka ľahkej konštrukcií prakticky neobmedzený výber povrchových úprav vysoko odolný systém kolajníc a pojazdných prvkov.

Hmotnosť:  v závislosti od hodnoty dB: až 75 kg/m²

TransPalace

TRANSPALACE – je panelová stena so slabšou konštrukciou, ktorá vyhovuje súčastným funkčným požiadavkám na stabilitu a zvukovú izoláciu. Poskytuje Vám vynikajúcu hodnotu za vaše peniaze. Palace TRANSPALACE je stena z pevných panelov, která bola navrhnutá s dôrazom na flexibilitu a ktorá môže byť prispôsobená celej rade špecifických usporiádaní interiéru. Panely o hrúbke 80 mm vyžadujú po zložení iba minimum priestoru. Špeciálnym prvkom u daného prevedenia je pojazdné zavesenie. Pojazdné prvky sú upevnené na hliníkovom nosníku, ktorý vodorovne prechádza panelom. Na druhej strane je tento nosník upevnený na hliníkových vertikálnych profiloch. Výsledkom je samonosná konštrukcia.

Základné charakteristiky
zvuková izolácia (Rw) od 36 do 44 dB stabilná a samonosná hliníková/drevená rámová konštrukcia najvyššia možná flexibilita prostredníctvom širokej škály usporiadania panelov priaznivá cena mimoriadne ľahké použitie vďaka ľahkej konštrukcií prakticky neobmedzený výber povrchových úprav vysoko odolný systém kolajníc a pojazdných prvkov.
10mm hrubé bezpečnostné sklo s možnosťou výmeny v prípade poškodenia

Hmotnosť:  v závislosti od hodnoty dB: 65 kg/m²