u_at_tahany

Parapety vonkajšie Guttmann

Materiál: HLINÍK AlMgSi0,5 F-25

HRÚBKA:1.6 mm – 2.5 mm Hrúbka materiálu je úmerná šírke parapetu. Hrúbka parapetu je úmerná jeho šírke a pohybuje sa od 1,6mm pri šírke 110mm do 2,5mm pri šírke 300mm. Na sklade držíme trvale šírky:
110mm 130mm 150mm 165mm 180mm 195mm 210mm 225mm 240mm 260mm 280mm 300mm

Maximálna dĺžka parapetu: 6000 mm */**

Exteriérové ťahané parapety Guttmann dodávame s predným nosom 40mm v troch farbách. Biela, prírodný elox a elox stredný bronz. Kvalita použitej zliatiny hliníka dodáva parapetom ideálne vlastnosti pre použitie v nepriaznivom počasí. Tvrdenie materiálu s označením F-25 dáva záruku najtvrdšieho hliníkového profilu.

Parapety Guttmann sú chránené proti poškodeniu ochrannou fóliou na pohľadovej strane. Ochrannú fóliu je nutné odstrániť najneskôr 20 dní od osadenia parapetov. V prípade osadenia v letnom období je vhodné odstrániť ochrannú fóliu do 15 dní aby neprišlo k jej stvrdnutiu vplyvom UV žiarenia.

Parapety vnútorné

Materiál:  laminovaná drevotrieska alebo plastové parapety

Maximálna dĺžka parapetu: 6000 mm */**

Zloženie použitého materiálu je najvhodnejšie na parapetné dosky vystavené nepriazňam počasia.

Kľúčové vlastnosti parapetov WERZALIT

Veľký výber dekorov tvarov a rozmerov, vysoko kvalitné, s dlhou životnosťou, tvarovo stabilné, odolné proti UV žiareniu, odolné proti stavebnej vlhkosti, ľahko sa čistia a udržiavajú, záruka 25 rokov, PEFC certifikované a zdravotne nezávadné.

Ochrannú fóliu, ktorou sú zabezpečené parapety, je nutné odstrániť najneskôr týždeň po zapucovaní parapetov, najneskôr však do 2 mesiacov od montáže! Ak je nutné fóliu odstrániť skôr bude odberateľ upozornený.

home_popis_06

Sieťky proti hmyzu

Siete proti hmyzu sú najefektívnejšou prirodzenou ochranou proti dotieravému hmyzu. Hoci je ich funkcia predovšetkým praktická, svojím moderným designom sa stávajú elegantným doplnkom okien a dverí. Siete proti hmyzu sú z hľadiska zhotovenia a montáže nenáročnou záležitosťou. Sieť je vyrobená zo skleného vlákna potiahnutého plastom, ktoré nepodlieha korózii a dobre znáša teplotné rozdiely. Je vyrábaná v šedej a čiernej farbe a na okennom profile je takmer neviditeľná. Je možné zvoliť medzi pevnou alebo rolovacie sietí, ktorá je upevnená v decentnom ráme vo farbe podľa Vášho priania a vôbec nenarušuje celkový vzhľad okna.

home_popis_07

Žalúzie

Patria medzi najobľúbenejšie tieniace prostriedky v interiéri. Ich výborná schopnosť odrážať svetlo a teplo, dlhá životnosť, jednoduchá obsluha a údržba ako aj široká ponuka farebných odtieňov v súlade s ostatnými doplnkami ich predurčujú ako optimálne riešenie pre bytové a rodinné domy. Najbežnejším modelom sú celotieniace žalúzie, zabezpečujúce maximálne zatienenie okennej výplne.

Pre zákazníkov, ktorí sa rozhodnú pre naše drevené eurookná, máme pripravené žalúzie vyrobené z prírodného dreviny lipovina alebo bambus. Drevené lamely sú takisto nenáročné na údržbu, extrémne tvrdé, pružné a stálofarebné. Sú odolné voči zmene teploty a nenasávajú vlhkosť, preto sú ideálne aj do vlhkého prostredia.

Pre ich takmer neobmedzené rozmerové možnosti sú ideálnym riešením pre zatienenie veľkých sklenených plôch v administratívnych budovách či výkladoch obchodných prevádzok. Dokonca sa v mnohých prípadoch používajú ako ekonomické riešenie na rozdelenie priestoru bez nutného stavebného zásahu. Na výber je opäť široká paleta farebných prevedení. Jednoduchá a bezproblémová údržba je samozrejmosťou.

home_popis_03

Markízy

Vonkajšie žalúzie sú najpoužívanejším exteriérovým tieniacim prvkom. Umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie, zachytávajú priame slnečné žiarenie a chránia pred jeho škodlivými účinkami. Používajú sa nielen k zatieneniu okien moderne poňatých rodinných domov, ale aj administratívnych či komerčných budov. V prípade požiadavky na maximálnu zatemnenie použijeme lamelu typu Z-PROFIL, kde je tento efekt takmer dokonalý. Z dlhodobého hľadiska je výhodnejšie ovládanie elektropohonom, ktoré zaručuje dlhšiu životnosť a umožňuje napojenie rôznych druhov ovládacej automatiky (veterné, slnečné, tepelné, časové). Súčasťou dodávky môžu byť aj horné krycie plechy (galérie).

ffa9eddd74

Vonkajšie žalúzie

Vonkajšie žalúzie sú najpoužívanejším exteriérovým tieniacim prvkom. Umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie, zachytávajú priame slnečné žiarenie a chránia pred jeho škodlivými účinkami. Používajú sa nielen k zatieneniu okien moderne poňatých rodinných domov, ale aj administratívnych či komerčných budov. V prípade požiadavky na maximálnu zatemnenie použijeme lamelu typu Z-PROFIL, kde je tento efekt takmer dokonalý. Z dlhodobého hľadiska je výhodnejšie ovládanie elektro pohonom, ktoré zaručuje dlhšiu životnosť a umožňuje napojenie rôznych druhov ovládacej automatiky (veterné, slnečné, tepelné, časové). Súčasťou dodávky môžu byť aj horné krycie plechy (galérie).

home_popis_02

Rolety

Pri výbere vhodnej tieniacej techniky by sme si mali určiť priority, ktoré od nej požadujeme. Rolety okrem výbornej tieniacej funkcie až dokonalého zatemnenia interiéru, zabezpečujú ochrannú funkciu proti hluku, znižujú náklady na kúrenie v zime či klimatizáciu v teplom letnom období. Takisto sú výbornou ochranou proti neželaným pohľadom susedov. Najefektívnejšie využitie všetkých výhod exteriérových roliet dosiahneme vhodnou kombináciou doplnkov k nim.

Riešenie pre novostavby

Riešenie pre rekonštrukciu