Hliníkové okná sú vhodné pre všetky druhy stavieb, či ide o priemyselné a administratívne budovy, rodinné domy, alebo len presklené zádveria. Hliníkový systém ponúka sortiment výrobkov, ktoré sú overené dlhoročnou praxou a veľmi dobre sa osvedčili pri najrôznejších objektoch, na ktoré boli kladené tie najvyššie nároky na konštrukčné ako aj architektonické riešenie.

Hliníkové okná majú výborné tepelno-izolačné vlastnosti, ktoré sú dosiahnuté izolačnou zónou zabudovanou v ráme, ktorá je v prémiových radách vyplnená špeciálnou PU penou.

Hliníkové profily ALUPROF

mb-70-hi

PROFIL ALUPROF MB-70

mb-70-hi

PROFIL ALUPROF MB-70 HI

mb-86-si

PROFIL ALUPROF MB-86 SI

mb-104-passive-si

PROFIL ALUPROF MB-104 PASSIVE SI

Varianty povrchových úprav

Hliníkové okná dodávame v širokej škále farebných odtieňov. ďalšou možnosťou sú dekoratívne povrchy.

Farbu nami dodávaných hliníkových okien môžete vyberať:

  • zo vzorkovníka RAL CLASSIC, ktorý obsahuje 213 odtieňov, taktiež dvojfarebné. štrukturálne a drevo imitujúce
  • povrchová úprava ELOX, ktorá zaistí vysokú odolnosť, vo farbe: zlatá, tmavohnedá, Champagne alebo v odtieni prírodného hliníka
  • drevo-dekory (nejde o renolitové fólie, ktoré sa používajú pri plastových oknách, preto ich nie je možné zladiť na 100%)

Zasklenie hliníkových okien

O tepelnej a zvukovej izolácii celého hliníkového okna rozhoduje počet skiel v okne. Ponúkame možnosť zasklenia hliníkových okien izolačným dvojsklom alebo trojsklom.

V prípade požiadavky je možnosť zasklenia hliníkových okien špeciálnymi sklami so zvýšenou zvukovou izoláciou, ktoré sú vhodné na budovy, ktoré sa nachádzajú v oblasti so zvýšeným hlukom (veľké križovatky, hlavné cesty, v blízkosti železníc, letísk a podobne…).

Taktiež je možné do hliníkových okien a dverí osadiť rôzne dekoratívne sklá.

Široká ponuka vzorov skiel pre hliníkové okná a dvere umožňuje prispôsobenie individuálnym potrebám. Vzorkovník sklenených výplní nájdete u konkrétnych profilov.

Pokiaľ sa rozhodujete, aké izolačné sklo zvoliť pre hliníkové okná, či izolačné dvojsklo alebo trojsklo, u väčšiny našich zákazníkov je jasnou voľbou izolačné trojsklo, vzhľadom na tepelno-izolačné vlastnosti hliníku a jeho vyššej pevnosti.-