okno gealan

Ak sa práve teraz  rozhodujte pre výmenu okien, je profil GEALAN S 8000 IQ pre Vás tým správnym riešením. Tento okennný systém vytvára všetky predpoklady na dlhú životnosť okna. Ide o 6-komorový profilový systém s dorazovým tesnením, ktorý ukrýva veľkú hlavnú komoru pre zabudovanie veľkých oceľových výstuží, ktoré zabezpečujú veľmi dobrú stabilitu týchto okien i odolnosť voči vlámaniu. Konštrukčná hĺbka 74 mm zaisťuje dobrú tepelnú a hlukovú izoláciu, nespornou výhodou tohto okenného systému je aj vysoký komfort čistenia vďaka príslušnej dimenzovanej drážke rámu.

Technické parametre okien:

  • 6 komôr v ráme aj krídle
  • stavebná hĺbka 74 mm
  • kvalitatívna trieda profilového systemu A a B
  • oceľová pozinkovaná výsuha v ráme aj krídle o hrúbke 2 mm
  • koeficient prestupu tepla rámu Uw = 1,2 W.m-2K-1
  • koeficient prestupu tepla izolačné dvojsklo Uw = 1,1 W.m-2K-1
  • koeficient prestupu tepla izolačné trojsklo Uw = 0,7 W.m-2K-1
  • akustické vlastnosti  Rw = 35 dB (pri trojskle možné až do 44 dB)
  • odolnosť proti zaťaženiu vetrom jednokrídlové okno trieda C5
  • odolnosť proti zaťaženiu vetrom dvojkrídlové okno a balkónvoé dvere  trieda C4

Vo svojom dome sa chcete cítiť príjemne a hlavne bezpečne. Zo štatistík vyplýva, že najviac vlámaní sa uskutoční práve cez okná. Až 70% zlodejov si vyberá pre vstup do domu/bytu práve okno. Všetky plastové okná nie sú rovnaké. Rozdiely v konštrukcii profilu majú podstatný účinok na technické vlastnosti výrobku.  Pri oknách z profilu GEALAN sú hĺbka uloženia a  výrazná hrúbka materiálu dodatočné bariéry a spolu s bezpečnými spojeniami kovania skrutkami v okennom ráme a krídle presvedčivými bezpečnostnými arugumentami. Spolu s kvalitným kovaním predstavujú ďalšiu prekážku neželanej návšteve. Pre vašu bezpečnosť používame kovania Maco Multi Matic.

Profily GEALAN vznikajú výtlačným lisovaním – takzvanou extrúziou.Plasticita základného materiálu umožňuje veľkú mnohotvárnosť geomterií, takže je možné realizovať najrozličnejšie nároky na dizajn.Či sa jedná o novostavbu alebo rekonštrukciu, profily GEALAN nenechávajú nič na náhodu ani v oblasti farebného riešenia. Problém neprestavujú ani osobitné dizajnové predlohy a požiadavky.

Každý sme rozdielni a každý máme svoj osobitný vkus. GEALAN myslí aj na individuálne požiadavky zákazníkov. Preto okrem klasického prevedenia krídla máme v ponuke aj okná s predsadeným krídlom, ktoré zaujmú svojím netradičným vzhľadom a podčiarknu osobitý vkus majiteľa.

Parametre nových okien nedovoľujú samovetranie a dostatočnú výmenu vzduchu v miestnosti, ako to bolo v minulosti pri drevených oknách. Ruka v ruke so zvyšovaním tesnosti okien sa teda do popredia dostáva problematika správneho vetrania. Systematická regulácia vlhkosti a teploty vzduchu v miestnosti zabezpečuje dobrú klímu a zabraňuje vzniku plesní. Kvôli lepšej kontrole je vhodné používať zvlášť v miestnotiach s rizikom zvýšenej vlhkosti vlhkomer GEALAN, ktroý upozorňuje, kedy je čas miestnosť vyvetrať. Pripevňuje sa jednducho nelepením na rám alebo krídlo okna z interiéru.

Základná verzia profilu plastového okna je 6-komorová s nevyplnenými komorami. Ak je Vaším cieľom mať okná s výrazne lepšími tepelno-izolačnými vlastnosťami a ktoré sú zároveň pevnejšie, odporúčame Vám vyberte si profil s izolovaným jadrom. Pri výrobe týchto plastových okien sa využíva technológia intenzívnej izolácie jadra profilu IKD® Gealan, kedy v profile okna je vystužovacia komora krídla vyplnená penou špeciálneho zloženia s výraznými izolačnými vlastnosťami. Táto technológia tak umožňuje v prvom rade dosahovaťvynikajúce hodnoty tepelnej izolácie a znižovať tak náklady na vykurovanie.